Komunikaty bieżące

 • Komunikat o zbiórkach odzieży

  UWAGA! Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa w naszym kraju zbiórka tekstyliów do części kontenerów PCK zostaje wstrzymana.

  Część pojemników została lub wkrótce zostanie oklejona czarną folią. Prosimy o niewrzucanie tekstyliów do tych pojemników do odwołania! Prosimy też, aby nie pozostawiać toreb, reklamówek itd. z odzieżą w pobliżu pojemników.

  Jednocześnie prosimy wszystkich Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Miejmy nadzieję, że wszelkie niedogodności związane z epidemią przeminą wkrótce wraz z epidemią…

 • Telefoniczny dyżur psychologa w Delegaturze PCK w Kętrzynie

  W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19, a także działaniami, które mają powstrzymać epidemię, wiele osób może odczuwać lęk, poczucie wyobcowania, dezorientację, brak poczucia bezpieczeństwa i dezinformacje, kiedy to z każdej strony docierają różnorakie informacje. Wszystko to może prowadzić do frustracji, strachu czy nawet paniki.
  Jak podaje WHO, jednym z skutków ubocznych zaistniałej sytuacji zagrożeniem epidemii mogą być problemy ze zdrowiem psychicznym.

  Dlatego jeżeli jakikolwiek pełnoletni mieszkaniec naszego miasta, gminy czy powiatu czułby, że chciałby skorzystać z pomocy psychologa, Delegatura PCK w Kętrzynie od poniedziałku (do odwołania) uruchamia w godzinach od 8:00-18:00 telefoniczny dyżur. Każdy, kto odczuwa pragnienie porozmawiania ze specjalistą, może to zrobić pod numerem telefonu 504-542-918.


  Warto zadbać nie tylko o higienę ciała, ale i psychiki. Polski Czerwony Krzyż w Kętrzynie wychodzi temu zadaniu naprzeciw i zachęca do skorzystania z oferowanej pomocy.

  Dyżury pełni Patryk Hałajczak,
  kierownik Delegatury PCK w Kętrzynie

 • Polski Czerwony Krzyż wobec epidemii koronawirusa

  W związku z sytuacją epidemiologiczną, Polski Czerwony Krzyż informuje o zmianach w realizowanych działaniach. Więcej informacji bezpośrednio na stronie głównej Polskiego Czerwonego Krzyża w linku poniżej:

  https://pck.pl/aktualnosci/polski-czerwony-krzyz-wobec-epidemii-koronawirusa

 • Komunikat Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie

  W związku z zaistniałą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną wywołaną rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, zgodnie z Zarządzeniem nr 89 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 11 marca 2020r. w sprawie zawieszenia organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych oraz ograniczenia prowadzenia spotkań i bezpośredniego przyjmowania klientów do dnia 25.03.2020r. Biuro Oddziału Rejonowego PCK będzie nieczynne. Przepraszamy za utrudnienia.

  Jeżeli ktoś ma pilną sprawę do załatwienia proszę o kontakt telefoniczny na numer 602 361 494 lub 89 646 38 10. W mirę możliwości będziemy się starali pilne sprawy załatwić.

  Stanisław Makowski
  Kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie.

 • Komunikat WMOO PCK

  W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce biuro Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w dniach 16.03-27.03.2020 będzie pracować w okrojonym składzie i głównie poprzez kontakt telefoniczny oraz mailowy:
  email: olsztyn@pck.org.pl
  tel. 89 527 23 93
  Chętnie obsłużymy wszystkich Państwa tą drogą i jednocześnie prosimy o cierpliwość i odłożenie osobistych wizyt w biurze Okręgu do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego.
  Pamiętajmy, że obowiązujące obecnie wytyczne ograniczenia kontaktów osobistych służą nam wszystkim jako społeczeństwu 


  Wszystkim życzymy przede wszystkim zdrowia!
  Dorota d’Aystetten

Odwiedzone 8 razy, w tym dzisiaj 1 razy
%d bloggers like this: