Komunikaty bieżące

 • Komunikat Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Iławie

  Komunikat Prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Iławie z dn. 23.06.2021 r.

  Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Iławie informuje, że ze względu na chwilowy brak instruktora pierwszej pomocy PCK oraz przeszklonych pełnoletnich członków grupy młodzieżowej PP PCK w sezonie letnim 2021 nie będą organizowane zabezpieczenia imprez masowych, sportowych i innych.

  Aktualnie nikt nie ma prawa w imieniu PCK zgłaszać ofert na zabezpieczenia przedmedyczne i używać strojów oraz innych elementów z logo PCK podczas tego typu imprez.

  Prezes OR PCK w Iławie
  Janusz Skuzjus

  Kontakt do biura PCK w Iławie: 781474342

 • PRACA DLA OPIEKUNEK
  Punkt Opieki nad Chorym w Domu PCK zatrudni Opiekunki do pracy z osobami starszymi, niepełnosprawnymi.

  Zapewniamy:

  • stabilne zatrudnienie
  • elastyczny czas pracy
  • terminowe wypłaty
  • bezpłatne kursy i szkolenia
  • możliwość pracy w pobliżu miejsca zamieszkania.

  Chcesz wykorzystać wolny czas i dorobić do domowego budżetu? ZAPRASZAMY!!!

  Kontakt: telefon 781 681 409 lub osobiście w siedzibie WMOO PCK przy ul. Partyzantów 81 w Olsztynie.

 • PCK zawiesza działanie linii wsparcia psychologicznego

  Od dziś zawieszamy działanie linii wsparcia psychologicznego. Zauważyliśmy zmniejszające się zainteresowanie taką formą wsparcia.

  Przez trzy miesiące działaliśmy 7 dni w tygodniu po 12 h. Udzieliliśmy pomocy 181 osobom. Działanie linii było możliwe dzięki niezwykle zaangażowanym wolontariuszom-psychologom. Dziękujemy serdecznie! Nasz zespół będzie na bieżąco obserwować sytuację epidemiologiczną.

  Linia zostanie ponownie uruchomiona, gdy zauważymy taką potrzebę.

 • Komunikat o zbiórkach odzieży

  UWAGA! Informujemy, że w związku z epidemią koronawirusa w naszym kraju zbiórka tekstyliów do części kontenerów PCK zostaje wstrzymana.

  Część pojemników została lub wkrótce zostanie oklejona czarną folią. Prosimy o niewrzucanie tekstyliów do tych pojemników do odwołania! Prosimy też, aby nie pozostawiać toreb, reklamówek itd. z odzieżą w pobliżu pojemników.

  Jednocześnie prosimy wszystkich Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Miejmy nadzieję, że wszelkie niedogodności związane z epidemią przeminą wkrótce wraz z epidemią…

 • Telefoniczny dyżur psychologa w Delegaturze PCK w Kętrzynie

  W związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19, a także działaniami, które mają powstrzymać epidemię, wiele osób może odczuwać lęk, poczucie wyobcowania, dezorientację, brak poczucia bezpieczeństwa i dezinformacje, kiedy to z każdej strony docierają różnorakie informacje. Wszystko to może prowadzić do frustracji, strachu czy nawet paniki.
  Jak podaje WHO, jednym z skutków ubocznych zaistniałej sytuacji zagrożeniem epidemii mogą być problemy ze zdrowiem psychicznym.

  Dlatego jeżeli jakikolwiek pełnoletni mieszkaniec naszego miasta, gminy czy powiatu czułby, że chciałby skorzystać z pomocy psychologa, Delegatura PCK w Kętrzynie od poniedziałku (do odwołania) uruchamia w godzinach od 8:00-18:00 telefoniczny dyżur. Każdy, kto odczuwa pragnienie porozmawiania ze specjalistą, może to zrobić pod numerem telefonu 504-542-918.


  Warto zadbać nie tylko o higienę ciała, ale i psychiki. Polski Czerwony Krzyż w Kętrzynie wychodzi temu zadaniu naprzeciw i zachęca do skorzystania z oferowanej pomocy.

  Dyżury pełni Patryk Hałajczak,
  kierownik Delegatury PCK w Kętrzynie

Odwiedzone 384 razy, w tym dzisiaj 1 razy
%d bloggers like this: