Archiwum Aktualności WMOO PCK

 • Jak pomagamy uchodźcom?
  Wszystkie informacje o pomocy Polski Czerwony Krzyż (PCK), jaką mogą uzyskać uchodźcy z Ukrainy znajdują na naszej stronie internetowej prowadzonej w języku ukraińskim, rosyjskim, polskim i angielskim https://napomocukrainie.pck.pl/
 • Karty podarunkowe do sklepów KiK
  Polski Czerwony Krzyż pozyskał karty podarunkowe do sieci sklepów KiK przeznaczone dla uchodźców z Ukrainy. Zainteresowanie tymi kartami jest ogromne!
 • Wojewoda Warmińsko-Mazurski w WMOO PCK
  Mieliśmy dziś przyjemność gościć Pana Artura Chojeckiego - Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego, który odwiedził nasz magazyn dla uchodźców z Ukrainy. Dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Pomocy jesteśmy w stanie przygotować 1000 pakietów z artykułami niezbędnymi dla uchodźców. Pan Wojewoda miał okazję obejrzeć pakiety pomocowe przygotowane przez WM OO PCK i otrzymujących je uchodźców. Miał też okazję porozmawiać w przyjemnej atmosferze z pracownikami, wolontariuszami oraz dyrektor WMOO PCK Dorotą d'Aystetten.
 • Światowy Dzień Krwiodawcy
  14 czerwca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Co minutę potrzebny jest litr krwi. Krew jest niezastąpiona. Co minutę potrzebny jest litr krwi – to 2 dawców! Oddawanie krwi zajmuje ok. 15 minut, 1 dawca może uratować życie aż 3 osobom. Każdego dnia potrzeba ponad 1000 litrów krwi – to aż 2000 dawców! Oddawanie krwi to akt solidarności!
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP
  To był intensywny weekend dla Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn! Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach KPP w Barczewie to solidna dawka adrenaliny jak i wiedzy.
 • 1000 pakietów pomocowych
  Rozpoczęliśmy już dystrybucję 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ pakietów pomocowych, w których znajdują się produkty żywnościowe oraz środki higieny osobistej. Pakiety wydawane są codziennie od 10:00-15:00.
 • Wyprawki dla uczniów z Olsztynka
  lsztynku pochodzący z Ukrainy otrzymali wyprawkę szkolną (plecaki z wyposażeniem), zakupioną przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach organizowanej pomocy w ramach programu #DARYRZECZOWEDLAUKRAINY.
 • Dzień Dziecka
  Wszystkim dzieciom - tym dużym i tym małym - z okazji dzisiejszego święta życzymy wielu powodów do radości, uśmiechu i spełnienia marzeń. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą.
 • Fundusz Pomocy dla uchodźców
  Warmińsko- Mazurski Oddział Okręgowy PCK otrzymał środki z Funduszu Pomocy na realizację zadania: "Pomoc uchodźcom z Ukrainy poprzez zapewnienie żywności, środków higieny osobistej oraz produktów niezbędnych do godnej egzystencji"
 • Konkurs plastyczny w SP2 w Olsztynie
  16 maja 2022 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Szkolne Koło PCK działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie.
 • Ratownicy w ZPE Olsztyn
  Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn gościła w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie. Spotkanie było dla nich wyjątkowe, ponieważ to nauczyciele przygotowali prelekcje o Polskim Czerwonym Krzyżu!
 • Plecaki dla uczniów z Ukrainy w Ostródzie
  W dniu 17 maja 2022 r. Oddział Rejonowy PCK w Ostródzie podarował uczniom z Ukrainy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie piękne plecaki.
 • Wyprawki dla uczniów w Działdowie
  Pomoc z Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie otrzymali uczniowie z Ukrainy z terenu Powiatu Działdowskiego.
 • Prelekcje w Klubie Senior+
  W dniu 16 maja wolontariusze z Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn zostali zaproszeni do Klubu Senior+ Olsztyn, aby poprowadzić prelekcje z zakresu pierwszej pomocy
 • Dzień Matki dla kobiet z Ukrainy
  16 maja 2022 roku w Polsko-Niemieckim Centrum Młodzieży Europejskiej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki dla kobiet z Ukrainy.
 • Zajęcia z tamowania masywnych krwotoków
  W dniu 12 maja 2022 r. na zaproszenie Gotowi.org wolontariusze Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn mieli przyjemność poprowadzić zajęcia z tamowania masywnych krwotoków dla uczniów WM ZDZ Centrum Edukacji w Mrągowie.
 • Wyprawki szkolne w Elblągu
  W dniu 13 maja 2022 r. Oddział Rejonowy PCK w Elblągu przekazał wyprawki szkolne dla dzieci w ramach akcji "na pomoc Ukrainie".
 • Wyprawki szkolne w Bartoszycach
  W dniu 13 mają 2022 roku zostały przekazane dla dzieci wyprawki szkolne w ramach akcji #napomocukrainie#🇺🇦
 • Kwesta Szkolnego Koła PCK w Barczewie
  W dniach 6-7 maja w sklepie Stokrotka w Barczewie wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK działającego przy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie przeprowadzili kwestę na działania statutowe PCK oraz rozwój wolontariatu z okazji Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża.
 • Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca
  Każdego roku 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela Czerwonego Krzyża - Henriego Dunanta, obchodzimy Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To dzień, w którym świętujemy wyjątkowość, jedność i siłę naszego Ruchu, a przede wszystkim promujemy zasady humanitaryzmu, życzliwości i poszanowania godności dobrego człowieka. Zapraszamy do przeczytania szerokiego artykułu na ten temat.
 • Wyprawki dla dzieci z Ukrainy
  Wyprawki szkolne zakupione w ramach akcji #napomocukrainie już cieszą dzieci, które rozpoczęły naukę w naszych szkołach.
 • Wyprawki szkolne dla dzieci z Ukrainy
  Dziś wspólnie z naszymi wolontariuszami z Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn oraz wolontariuszami akcyjnymi rozpoczęliśmy pakowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z Ukrainy, które rozpoczęły naukę w szkołach z województwa warmińsko- mazurskiego.
 • Młodzieżowa Grupa PCK Iława na Turnieju Motoryzacyjnym
  27 kwietnia 2022 roku odbyła się kolejna edycja Turnieju Motoryzacyjnego, na którym wolontariusze Młodzieżowej Grupy PCK Iława wraz z reprezentantami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie mieli przyjemność przygotować pozoracje sprawdzającą wiedzę uczniów szkół ponadpodstawowych z dziedziny udzielania pierwszej pomocy ofierze wypadku samochodowego.
 • 29 Etap Okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
  27 kwietnia 2022 roku o godzinie 10.00, w Warmińsko- Mazurskim Oddziale Okręgowym PCK w Olsztynie na ul. Partyzantów 82, odbył się 29 Etap Okręgowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, w którym brało udział 5 szkół podstawowych oraz 3 szkoły średnie. Uczniów oraz opiekunów przywitała dyrektor WM OO PCK pani Dorota d’ Aystetten, która przedstawiła również komisję oceniającą, w skład której wchodził pan Piotr Śmigiel z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz pani Elżbieta Michalak z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Uczestników przywitał również Prezes WM OO PCK pan Zbigniew Zawadzki. Zapraszamy do obszernej relacji z tego wydarzenia!
 • Prosimy o wsparcie dla uchodźców
  Każdego dnia do naszego magazynu przychodzą uchodźcy z Ukrainy, którzy otrzymują od nas jedzenie, kosmetyki oraz środki chemiczne. Brakuje nam najbardziej żywności długoterminowej. Nasze zapasy niestety się kończą a potrzeby ciągle rosną.
 • Wspólne gotowanie
  21 kwietnia 2021 roku, na zaproszenie Kobiety w Centrum Warmińsko-Mazurskie, wzięliśmy udział we wspólnym przygotowywaniu posiłków świątecznych wraz z dziewczynami z Ukrainy oraz wolontariuszami z udziałem Pani Poseł Urszuli Pasławskiej i Pani Marszałek Sylwii Jaskulskiej.
 • Pomoc uchodźcom
  atownicy z Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn z sukcesem zakończyli działania w dniu 13 kwietnia 2022 r., polegające na przewiezieniu ośmiorga ukraińskich uchodźców z olsztyńskiego punktu recepcyjnego do Mikołajek i Giżycka.
 • Drogowe ABC dla najmłodszych
  W drugim semestrze w przedszkolach w całej Polsce rozpocznie się III edycja programu „Drogowe ABC”, organizowanego przez PCK oraz Circle K Polska.
 • Dary z Banku Żywności w Olsztynie
  Serdecznie dziękujemy Bank Żywności w Olsztynie za kolejne wsparcie w postaci żywności dla osób z Ukrainy, które każdego dnia zgłaszają się do naszego punktu.
 • Zbiórka na rzecz Ukrainy z MG PCK Iława
  28 marca 2022r. odbył się koncert charytatywny organizowany przez Iławskie Centrum Kultury na którym wolontariusze Młodzieżowej Grupy PCK Iława mieli przyjemność przeprowadzić zbiórkę darów rzeczowych oraz finansowych na rzecz Ukrainy.
 • Zapraszamy wolontariuszy akcyjnych!
  30 marca 2022 r. odbyło się szkolenie dla wolontariuszy akcyjnych, którzy w najbliższym czasie będą pełnić dyżur w punkcie informacyjnym dla uchodźców z Ukrainy na dworcu kolejowym. Zapraszamy serdecznie wolontariuszy akcyjnych do wspólnych działań.
 • Rower rehabilitacyjny dla Godkowa
  CK Dorota d'Aystetten oraz koordynator Sławomir Kowalikowski, w obecności wójta Pana Andrzeja Bondaruka, przekazali rower rehabilitacyjny na ręce mieszkanki Gminy Godkowo.
 • Zjazd Rejonowy w OR PCK w Nowym Mieście Lubawskim
  29 marca 2022 roku odbył się Zjazd Rejonowy w OR PCK w Nowym Mieście Lubawskim. Zjazd przebiegał w przyjemnej i konstruktywnej atmosferze, uczestniczyli w nim również Zbigniew Zawadzki, prezes WMOO PCK oraz Dorota d'Aystetten, dyrektor WMOO PCK.
 • Rejonowy Zjazd Delegatów PCK w Elblągu
  W dniu 28 marca 2022 r. odbył się Rejonowy Zjazd Delegatów PCK z udziałem Prezesa Warmińsko Mazurskiego O
 • Najlepsza Inicjatywa Organizacji Pozarządowej dla WMOO PCK
  24 marca 2022 r. w olsztyńskim Ratuszu wręczona została nagroda główna za "Najlepszą Inicjatywę Organizacji Pozarządowej" w 2021 roku przyznana WM OO PCK za zorganizowanie festynu dla małych pacjentów Szpitala Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego. Zapraszamy do przeczytania realcji z tego wydarzenia.
 • Podziękowanie za dary z Wielkiej Brytanii
  Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękuje naszym przyjaciołom z Wielkiej Brytanii za wielki transport darów na rzecz pomocy Ukrainie, który dotarł do nas wczoraj.
 • Grupa Ratownictwa PCK Ostróda wraca z Przemyśla
  W ramach Systemu Ratownictwa PCK Grupa Ratownictwa PCK Ostróda wraz z Grupą Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto w dniach 11 - 17.03.2022 r. pełniła dyżury w punkcie medyczny umiejscowionym na dworcu PKP w Przemyślu.
 • Podziękowania dla MasurenHilfe i Narodowego Banku Polskiego
  Serdeczne podziękowania dla MasurenHilfe i Narodowego Banku Polskiego za okazaną pomoc i wsparcie
 • Z Toyotą Olsztyn Mir-Wit dla Ukrainy
  Dziękujemy Toyota Olsztyn Mir-Wit za wypożyczenie samochodu Toyota Proace City na potrzeby akcji pomocowej na rzecz Ukrainy prowadzonej przez WM OO PCK!
 • GR PCK Ostróda w drodze na granicę
  Grupa Ratownictwa PCK Ostróda raz z Grupą Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto jest w drodze na Podkarpacie gdzie od jutra zaczynają dyżury.
 • GR PCK Olsztyn wraca z granicy
  Po czterech dniach pracy nasi ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn zakończyli dyżur w punkcie recepcyjnym w Korczowej. Naszą grupę zmieniła Grupa Ratownictwa PCK Zabrze.
 • Dzień DLA Kobiet
  Podczas wczorajszej kwesty pod hasłem "Dzień DLA Kobiet" w naszym okręgu udało się zebrać ponad 13000 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom zaangażowanym w akcję
 • Pomagamy!
  Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego TVP Olsztyn o działaniach pomocowych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK i Caritas dla uchodźców z Ukrainy.
 • Dzień DLA Kobiet
  W tym roku 8 marca ogłaszamy „Dniem DLA Kobiet”. Naszych wolontariuszy będziecie mogli spotkać od samego rana na ulicach Olsztyna oraz w Aura Centrum Olsztyna i Galeria Warmińska.
 • Komunikat
  Komunikat dla osób przyjmujących pod swoją opiekę osoby z Ukrainy - prosimy o zapoznanie się i udostępnienie dalej!
 • Współpraca na rzecz Ukrainy
  Ależ to był dzień!!! Międzynarodowe delegacje (by coraz więcej pomocy przechodziło przez Lublin) przepakowywanie aut załadowanych pod sufit, dyżur razem z Grupą Ratownictwa PCK Olsztyn na Dworcu PKP, przyjęliśmy gości z Łucka, a w międzyczasie wysłaliśmy nietypowe wsparcie emocjonalne do oblężonego Kijowa. Już nikt z nas nie liczy ton i palet. Po prostu sprawnie to przerzucamy i wysyłamy w świat!
 • 16 Edycja Programu “Ognisty ratownik – Gorąca Krew”
  Dnia 2 marca 2022 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie wręczone zostały nagrody w 16 Edycji Programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.
 • GR PCK Ostróda: Prośba o wsparcie!!!
  Od kilkunastu lat wspieramy medycznie rekonstruktorów podczas "Dni Grunwaldu", teraz nasi przyjaciele "Rycerze" walczą nie w turniejach, a w prawdziwej wojnie. Tym razem, też nie zostawimy ich samym sobie. Ruszamy ze zbiórką materiałów opatrunkowych. Szczegóły w treści wpisu.
 • Zbiórka żywności trwałej w Olsztynie
  Warmińsko - Mazurski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża kolejny dzień prowadzi zbiórkę żywności trwałej, materiałów opatrunkowych oraz kosmetyków i chemii. Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn działa ramię w ramię z pracownikami Oddziału podczas zbiórki w magazynie. Zachęcamy do udziału w zbiórce. Możecie nas wesprzeć w godzinach 8-15 na ul. Partyzantów 82.
 • Zbiórka rzeczowa dla Ukrainy
  Uruchamiamy zbiórkę rzeczowa dla uchodźców z Ukrainy. Wymienione niżej produkty można przynosić do naszej siedziby na ul. Partyzantów 82. Terminy zborek podajemy w artykule i na stronie internetowej oraz na Facebooku.
Odwiedzone 342 razy, w tym dzisiaj 1 razy
%d bloggers like this: