Podnoszenie kwalifikacjiPoszukiwania osób

Dron dla PCK Olsztyn

Witaj,

Chcielibyśmy przekazać Ci pewne niepokojące statystyki dotyczące zaginięć w Polsce. W 2019 roku zaginęło aż 15 167 osób, w tym 2 823 dzieci i młodzież. Niestety, część z tych osób do dzisiaj pozostaje nieodnaleziona. Dane te pochodzą ze strony internetowej Policji (https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zaginieni/50885,Zaginieni.html).

Chcielibyśmy zaprezentować Ci naszą grupę wolontariuszy, którzy niosą pomoc innym bezinteresownie. Grupa Ratownictwa PCK Olsztyn składa się z 44 osób, które specjalizują się w poszukiwaniach zaginionych osób. Zajmujemy się tym od wielu lat, posiadamy doświadczenie w tej dziedzinie ratownictwa. Planujemy akcje poszukiwawcze, zarządzamy zespołami w terenie oraz przeszukujemy go fizycznie, korzystając z najnowszych narzędzi technologicznych.

Chcemy zwiększyć efektywność naszych poszukiwań na Warmii i Mazurach, dlatego planujemy zakup drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Jesteśmy przekonani, że dzięki zakupowi drona DJI Mavic 3T będziemy w stanie odnaleźć nawet osoby ukrywające się lub zaburzone, korzystając z możliwości wykrywania ciepła ciała z powietrza. Niestety, cena drona wraz z wyposażeniem to kwota 30 000 zł, co dla naszej grupy jest nieosiągalne. Jako wolontariusze utrzymujemy się z zabezpieczeń medycznych, szkoleń oraz innych działań, a pieniądze te przeznaczamy na bezpośrednią działalność – paliwo, ubezpieczenia, materiały opatrunkowe i umundurowanie.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy. Każda wpłata, udostępnienie naszej informacji oraz poinformowanie znajomych może okazać się kluczowe dla osiągnięcia celu. Wszyscy jesteśmy narażeni na ryzyko zaginięcia, niezależnie od wieku, wykształcenia czy statusu materialnego. Razem możemy działać, aby minimalizować zagrożenie i pomagać potrzebującym.

https://www.siepomaga.pl/dron-dla-pckolsztyn

Dziękujemy za uwagę i liczymy na wsparcie.

Odwiedzone 164 razy, w tym dzisiaj 1 razy