KoronawirusPomoc i wsparcie

Pomoc z Chin dla Olsztyna

W dniu 15 kwietnia 2020 r. przed Domem Pomocy Społecznej “Kombatant” miało miejsce przekazanie znaczącej pomocy humanitarnej z chińskiego miasta Weifang dla Olsztyna.

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK Dorota d’Aystetten przekazała na ręce Prezydenta Olsztyna Pana Piotra Grzymowicza 15 paczek zawierających 10.000 szt. masek medycznych, 1000 szt. masek klasy FFP2 oraz 200 sztuk kombinezonów ochronnych.

Pomoc ta została sprowadzona z miasta partnerskiego Olsztyna w Chinach dzięki sprawnej i udanej współpracy Gminy Olsztyn i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK. Te środki ochrony osobistej zostaną w porozumieniu z Miastem przekazane m.in. Szpitalowi Miejskiemu, MOPS-owi, DPS-om i innym miejskim instytucjom w potrzebie.

Na miejscu była również pani Barbara Korycińska-Burdyło, kierownik Punktu Opieki PCK, która rozdysponuje część tych środków wśród opiekunek i opiekunów PCK oraz ich podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy Miastu Weifang za ten hojny dar, Miastu Olsztyn za udaną współpracę i mamy nadzieję, że wspólnie przyczyniliśmy się do ochrony zdrowia i życia mieszkańców Olsztyna w tym trudnym czasie!

Odwiedzone 516 razy, w tym dzisiaj 1 razy