Działania edukacyjnePromocja zdrowia

Gra terenowa PCK w Działdowie

Oddział Rejonowy PCK w Działdowie po raz pierwszy zorganizował grę terenową z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na ziemi działdowskiej 😊I było super😊. Uczestnicy poznali miejsca ważne dla organizacji w Działdowie i okolicach oraz rozwiązali hasło końcowe 😊.

Dziękujemy za wsparcie Panu Burmistrzowi Miasta Działdowo, Panu Andrzejowi Odachowskiemu i Dyrektorowi oraz pracownikom MDK😊. Dziękujemy uczestnikom uczniom, opiekunom Działdowskich Szkół 😊 i nawet pogoda była przyjazna. Mamy nadzieję, że troszeczkę gra przybliżyła 100 letnia historię PCK w naszej małej ojczyźnie, która jest ciekawa i warta poznania😊.

Finał gry terenowej “Śladami PCK w Działdowie”. 5 punktów, które zostały opisane i stylizowane na lata 1920 – 2020 przeniosły uczestników w przeszłość. W rolę pierwszego Komitetu Czerwonego Krzyża, sióstr PCK, osób prezentujących działalność organizacji weszli Członkowie Zarządu OR PCK w Działdowie, Krwiodawcy z klubu HDK im. Z. Guzowskiego i Klubu HDK PCK przy OSP w Gródkach. Był to udany debiut😊. Dziękujemy 😊. W grze zostały wykorzystane historyczne torby sanitarne, opatrunki i wypożyczony z OR PCK w Nidzicy historyczny… Fantom. Dziękujemy 😊.

Na koniec 😊w grę można nadal grać, wystarczy zgłosić się w naszym oddziale, pobrać materiały i poznać historię PCK w Działdowie, która nierozerwalnie jest związana z naszym miastem. Nagrody czekają 😊

Odwiedzone 246 razy, w tym dzisiaj 1 razy